Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Jak uporządkować szafę z dokumentami?

Dodatki i akcesoria w biznesie / 7 września, 2019 /

Szafa z dokumentami to temat, który niejednemu spędza przysłowiowy sen z powiek. Dlaczego się tak dzieje? Ano dlatego, że zdecydowana większość z nas ma problem z utrzymaniem w niej porządku. Oczywiście są osoby, które na bieżąco porządkują dokumentację. Wpinają aktualną, pozbywają się nieaktualnej. Nie mniej jednak postępuje tak zdecydowana mniejszość, a spore grono etap jej porządkowania ma dopiero przed sobą. W tym artykule podamy kilka rozwiązań na to, jak zaprowadzić ład wśród dokumentów.

Jakie przedmioty są niezbędne w uporządkowaniu dokumentów?

teczki z przegródkami

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w takie produkty jak worki nas śmieci, do których włożymy niepotrzebną dokumentację oraz w te, które pomogą nam w jej układaniu. W przypadku tych ostatnich dobrze sprawdzi się teczka z przegródkami, segregator lub standardowa teczka tekturowa. W popularnych sieciówkach dostępne są także kartony służące do przechowywania, które również mogą okazać się przydatne.

W jaki sposób zaprowadzić ład w dokumentacji?

W pierwszej kolejności warto przejrzeć całą dokumentację, którą dysponujemy i podzielić ją na aktualną oraz przeterminowaną. W przypadku dokumentów, które nie są już aktualne warto włożyć je do worka jednak nie wyrzucać do kubła, a trwale usunąć. Aktualną dokumentację warto posegregować tematycznie i następnie układać ją w ten sposób w segregatorze lub teczce z przegródkami. Dobrym rozwiązaniem też jest opisanie, czego dana przegródka lub folia dotyczą.