Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Zalety pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej / 19 października, 2016 /

praca tymczasowaDzisiaj coraz więcej widzimy na rynku pracy ofert pracy tymczasowej. Co to jest? Ta forma pracy polega na tym, że pracownik formalnie zatrudniony jest przez agencję pracy tymczasowej, zaś pracuje normalnie w danej firmie.

Zalety pracy tymczasowej

1) Łatwość zatrudnienia

Przede wszystkim podstawową zaletą dla pracownika jest łatwość zatrudnienia. Tutaj praktycznie nie ma procesu selekcji.

2) Elastyczność godzin pracy

Ponadto praca tymczasowa wiąże się z elastycznymi godzinami pracy- to idealne rozwiązanie dla studentów, osób na emeryturze i uczących się.

3) Wyższe zarobki

Co więcej warto wspomnieć, że zarobki w takiej pracy często są wyższe niż pracownika zatrudnionego na tym samym stanowisku, ale na stałe.

4) Niskie ryzyko zwolnienia

Ponadto w pracy tymczasowej ryzyko nagłego zwolnienia jest raczej niskie.

5) Alternatywna ścieżka kariery

Warto jeszcze wspomnieć, że dla wielu osób praca tymczasowa może stać się ciekawą ścieżką kariery- pełną nowych wyzwań i zróżnicowanych zadań. Ponadto należy nadmienić, że zatrudnienie jako pracownik tymczasowy w wymarzonym miejscu pracy daje także możliwość do zaprezentowania swoich umiejętności, poznania firmy i w efekcie- stałego zatrudnienia.

Dla kogo jest praca tymczasowa?

Oczywiście dla każdego, jednak warunki pracy tego typu są szczególnie korzystne dla osób niepełnoletnich oraz studentów. Ponadto adresatami tego typu ofert są również osoby starsze, którym trudno jest znaleźć dobrą pracę. Łatwość zatrudnienia jest także zaletą, którą docenią osoby, które straciły właśnie pracę. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób chcących pracować za granicą.

Jakie to mogą być oferty pracy?

Praktycznie każde- od prac sezonowych, po zastąpienie osób na różnych stanowiskach będących na urlopie. Nie obawiaj się zatem tej formy zatrudnienia- daje ona świetne możliwości!