Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Wybierz drukarkę fotograficzną, która spełnia twoje wymagania

Wyposażenie biura / 28 września, 2022 /

Wybór odpowiedniej drukarki fotograficznej może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie robiłeś tego wcześniej. Postępując zgodnie z naszym przewodnikiem, możesz upewnić się, że kupujesz odpowiednią drukarkę dla swoich potrzeb. Jeśli poświęcisz czas na zbadanie różnych dostępnych drukarek, możesz znaleźć taką, która spełni Twoje potrzeby w zakresie drukowania i Twojego budżetu

Co czyni dobrą drukarkę fotograficzną?

Najlepsze drukarki fotograficzne będą w stanie drukować zdjęcia w rozdzielczości, gamie kolorów i z prędkością, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Będziesz chciał się upewnić, że otrzymujesz drukarkę fotograficzną, która będzie w stanie spełnić Twoje przyszłe potrzeby w zakresie drukowania, więc powinieneś szukać jakości druku, która będzie wystarczająca. Drukarki, które mogą drukować w wysokiej rozdzielczości, umożliwią Ci tworzenie wysokiej jakości zdjęć. Warto również sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie drukarka może drukować w gamie kolorystycznej dopasowanej do drukowanych przez Ciebie zdjęć. Gama kolorów to zakres kolorów, które drukarka może wytwarzać i jest mierzona w procentach.

Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz drukarki cyfrowej, czy atramentowej

Zanim jeszcze rozpoczniesz zakupy drukarki fotograficznej, będziesz musiał zdecydować, jakiego typu drukarki potrzebujesz: cyfrowej czy atramentowej. Drukarki cyfrowe świetnie radzą sobie z dokładnym odwzorowaniem kolorów. Nie są jednak zbyt dobre w odtwarzaniu czerni, dlatego najlepiej sprawdzają się w przypadku zdjęć kolorowych. Z kolei drukarki atramentowe mogą drukować w wysokiej rozdzielczości, ale nie potrafią dokładnie odwzorować kolorów. Są one jednak znacznie lepsze w reprodukcji czerni niż drukarki cyfrowe, więc są lepsze do drukowania obrazów czarno-białych. Nie ma dobrego lub złego wyboru przy wyborze między drukarką cyfrową, a atramentową, wszystko zależy od Twoich potrzeb.

drukarka do zdjęć

3 rodzaje atramentów stosowanych w drukarkach fotograficznych

Trzy główne typy atramentów używanych w drukarkach fotograficznych to atramenty pigmentowe, atramenty na bazie barwników i atramenty na bazie wody. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki typ atramentu jest używany w Twojej drukarce, ponieważ atramenty pigmentowe są najdroższe. Jeśli chcesz, aby Twoje odbitki fotograficzne miały jakość archiwalną (co oznacza, że będą trwały przez wiele lat bez blaknięcia lub uszkodzenia), powinieneś poszukać drukarki wykorzystującej atramenty pigmentowe.