Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Pośrednictwo pracy szansą dla niepełnosprawnych

Doradztwo / 25 września, 2016 /

Usługi pośrednictwa pracy wydają się już w Polsce dosyć mocno zadomowione – takiemu obrotowi rzeczy sprzyja zarówno dość wysoki poziom bezrobocia, jak i ciążące nieustannie nad Europą widmo kryzysu gospodarczego. Istnieją jednak ponadto pewne szczególne przesłanki, które mogą skłonić kandydata do kontaktu z agencją czy biurem pośrednictwa pracy.

Sytuacje wyższej konieczności

Pośrednictwo pracy okaże się dla nas usługą niezwykle pomocną szczególnie w dwóch przypadkach:

  1. planujemy pracować za granicą – załatwianie formalności na własną rękę niekiedy przerasta nasze możliwości. Wyspecjalizowani pośrednicy będą w stanie nie tylko znaleźć nam zajęcie zgodne z kwalifikacjami, ale także doradzić w sprawach socjalno-bytowych.
  2. jesteśmy niepełnosprawni – w takiej sytuacji skorzystanie z usług odpowiedniej agencji gwarantuje nie tylko dostęp do wyselekcjonowanych dla nas ofert, ale także sprawia, że poszukiwanie pracy staje się mniej uciążliwe. 

Promocja pracy niepełnosprawnych

W tej grupie społecznej potrzeba właściwego zatrudnienia wydaje się szczególnie paląca. Nic zatem dziwnego, że zaczynają powstawać agencje dedykowane tylko i wyłącznie osobom z niepełnosprawnościami. Dla bezrobotnych stanowią one szansę normalnego zatrudnienia, dla pracodawców – nową jakość w doborze kandydatów.