Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Jak napisać list motywacyjny?

Uncategorized / 8 lutego, 2017 /

Listy motywacyjne coraz częściej przestają być ważne w procesie rekrutacji, jako że rekruterzy nie mają czasu ich czytać.

Zwykle również są one merytorycznie mało istotne, a ludzie piszą w nich zbyt podkoloryzowane powody, dla których chcąc pracować w danej firmie. Co jeśli jednak starając się o wymarzone stanowisko na naszej drodze stanie jednak konieczność napisania listu motywacyjnego? Wtedy koniecznie trzeba się dowiedzieć, jak napisać dobry list motywacyjny!

Poprawność tekstu

Poprawność tekstu pod względem gramatycznym, ortograficznym i stylistycznym to podstawa. Piszemy zatem teksty w edytorach, które podkreślają literówki i błędny w słowach, a skończony tekst dajmy do przeczytania zaufanej osobie, która zna się na pisaniu i powie nam co myśli o naszym dziele.

Logiczne argumenty

Pisząc tekst musimy pamiętać o tym, aby nie „lać wody” i nie używać oklepanych określeń typu „jestem kreatywny, pomysłowy i chętny do pracy”. Lepiej jest napisać mniej, ale w przekonujący sposób, który podkreśla rzeczywiste powody, dla których zdecydowaliśmy się wysłać CV do tej, a nie innej firmy.

Długość tekstu

Warto pamiętać o tym, że list nie może być zbyt długi, gdyż nikt nie będzie miał czasu na czytanie elaboratów.