Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Na co zwrócić uwagę wybierając drukarki?

Wyposażenie biura / 14 listopada, 2020 /

Aby wybrać wysokiej jakości drukarkę należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które dokładnie zostaną opisane w niniejszym artykule. Producenci sprzętu IT cały czas udoskonalają swoje urządzenia, dzięki czemu użytkownicy mają do wyboru coraz lepszy jakościowo sprzęt.

Rozdzielczość ma znaczenie

Wybierając nowe drukarki w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich rozdzielczość. Liczba poszczególnych punktów na drukowanych wydrukach przez drukarkę wyrażana jest zawsze w calach kwadratowych (dpi), dzięki czemu bardzo szybko można porównać poszczególne urządzenia drukujące. Osoby, które drukują przede wszystkim materiały prezentacyjne, powinny postawić na drukarki z wyższą rozdzielczością. Tylko w ten sposób będzie można liczyć na wysokiej jakości teksty, grafiki i zdjęcia.

Jaki koszt operacyjny?

Przy zakupie nowego sprzętu drukującego należy poważnie zastanowić się nad wszystkimi materiałami eksploatacyjnymi. Tanie drukarki wbrew pozorom nie muszą wcale okazać się dobrą inwestycją. Jeżeli wydajność wydruku będzie niska albo gdy tusze/tonery będą drogie, to może okazać się, że zakup droższego sprzętu jest lepszym wyborem.

Jakie parametry odgrywają ważną rolę?

Kolejnym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest szybkość wydruków. Parametr ten większość producentów przelicza na ilość stron, którą można wydrukować w przeciągu jednej minuty. Przy drukowaniu dużej ilości dokumentów najlepszym wyborem są laserowe drukarki. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwrócić uwagę na rozmiar wydruku. Parametr ten odgrywa ważną rolę dla osób, które chcą drukować na niestandardowym papierze. W przypadku drukarek atramentowych warto zadbać również o to, aby były one kompatybilne z czcionkami postscriptowymi.

Drukarka z kartą pamięci

Nowością na rynku są urządzenia drukujące z kartą pamięci. W dzisiejszych czasach praktycznie każda nowa drukarka wyposażona jest w specjalne gniazda, które umożliwiają drukowanie bezpośrednio z kart pamięci i USB. Jest to dobry wybór na przykład dla tych osób, które często drukują z aparatu cyfrowego.