Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Jaka chemia do myjni bezdotykowych jest używana

Doradztwo / 18 stycznia, 2023 /

Istnieje wiele bezdotykowych myjni dostępnych dzisiaj, które dbają o Twój samochód w ciągu kilku minut. Niektóre z tych myjni używają ostrych środków chemicznych na Twoim samochodzie, podczas gdy inne używają naturalnych składników. W tym wpisie na blogu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, jakie substancje chemii do myjni bezdotykowych się używa i jak czyszczą Twój pojazd.

Które myjnie używają jakiego typu chemikaliów?

Istnieje wiele substancji chemii do myjni bezdotykowych, które są używane. Należą do nich alkalia, edukty, środki powierzchniowo czynne i środki rozpuszczające. Głównym celem tych chemikaliów jest rozbicie brudu, brudów i smarów w Twoim samochodzie. Najczęściej w myjniach bezdotykowych stosuje się alkalia. Dzieje się tak dlatego, że ma on zdolność rozbijania brudu i tłuszczu, co czyni go dobrym wyborem do czyszczenia Twojego pojazdu. Alkalia jest również częstym składnikiem produktów do mycia domu i samochodu, więc jest bezpieczna do stosowania w myjniach bezdotykowych. Niektóre myjnie bezdotykowe stosują jednak ostrzejsze środki chemiczne, takie jak wybielacz.

Jak działa chemia do myjni bezdotykowych i co robi?

Kiedy umieszczasz swój samochód w myjni bezdotykowej, substancje chemiczne znajdujące się wewnątrz wiadra myjącego reagują z brudem, zanieczyszczeniami i olejami na Twoim samochodzie. W wyniku reakcji powstaje ciepło, które zmiękcza brud, zanieczyszczenia i oleje. Następnie substancje chemiczne rozkładają te substancje, ułatwiając przeprowadzenie kolejnego etapu mycia. Kolejnym etapem mycia jest szorowanie samochodu. Tutaj szczotki wchodzą w kontakt z samochodem, aby poluzować brud i zanieczyszczenia.