Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Gdzie używa się datowników?

Wyposażenie biura / 7 października, 2019 /

Datowniki są bardzo uniwersalnym rodzajem pieczątki. Można spotkać je w wielu miejscach i nawet ich nie zauważyć, bo ich obecność jest czymś oczywistym. Tymczasem ich obecność możemy zauważyć na każdym kroku. Gdzie najczęściej można znaleźć datowniki z Biurwa.pl? Kto z niego korzysta?

Biura

datownik kbk

Datowniki przydają się w biurach. Nawet w tych małych. Skorzystanie z gotowej daty jest dużo bardziej praktyczne niż ręczne jej pisanie. Jest też bardziej czytelne i trwałe, bo tusz pieczątki blednie później niż tusz z długopisu. Ten niedrogi sprzęt powinien być na wyposażeniu każdej firmy, nawet takiej jednoosobowej.

Urzędy, sądy i sekretariaty

Datowniki są niezbędne w urzędach. Zazwyczaj znajdują się w nich także inne pieczątki usprawniające prace. Należą do nich standardowe teksty, które w innym wypadku trzeba by było pisać ręcznie. Na przykład „pismo wpłynęło dnia” albo „zapoznałem się z treścią”. Wszystkie te pieczątki wraz z datownikiem pozwalają na szybsze załatwianie spraw i uzupełnianie dokumentacji.

Pokoje nauczycielskie

Z datowników korzystają też nauczyciele szkolni i akademiccy. Wystarczy tylko wyobrazić sobie sytuację, w której profesor ma wpisać ocenę wraz z datą do indeksu oraz na kartę egzaminacyjną setki studentów z jednego roku. To mnóstwo czasu i wysiłku. Poręczny datownik bierze na siebie część tego trudu. W związku z tym praca przebiega szybciej i sprawniej. Czytelna data jest też niepodważalna.