Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Firmy rekrutacyjne

Doradztwo / 12 lipca, 2016 /

doradztwo personalne

Decyzja o zmianie pracy ma przeważnie związek z powstałym niezadowoleniem spowodowanym różnymi czynnikami. Mogą to być niskie zarobki, ale też brak możliwości dalszego rozwoju bądź fatalna atmosfera w miejscu pracy. Takie osoby mogą skorzystać z pomocy doradcy personalnego, który dobrze zna rynek pracy.

Dlaczego warto skorzystać z takiej formy poszukiwania pracy?

Doradztwo personalne jest dziedziną, która się bardzo prężnie rozwija. Wskazuje to na skuteczność w działaniu i wiąże się z większymi możliwościami na skojarzenie potencjalnego pracownika z odpowiednim pracodawcą. A właśnie to pracodawcy zlecają agencjom doradztwa personalnego poszukiwania odpowiednich osób, często doświadczonych menedżerów czy też wysokiej kadry kierowniczej. Bardzo wymagający klienci takich agencji życzą sobie żeby w pierwszej kolejności potencjalny kandydat został sprawdzony przez osoby profesjonalnie zajmujące się rekrutacją.

Dlaczego firmy rekrutacyjne są skuteczne?

Przede wszystkim pracują tam osoby posiadające rozległą wiedzę o zarządzaniu zasobami ludzkimi i znające nowoczesny rynek pracy. Wiedza ta jest poparta dużym doświadczeniem. Chcąc wyszukać odpowiedniego kandydata na dane stanowisko przeprowadzają wnikliwą analizę cech i umiejętności danej osoby a następnie weryfikują kandydatów sprawdzając ich twarde i miękkie kompetencje. Sukces firmy rekrutacyjnej jest uzależniony od odpowiednio skojarzonych pracowników i pracodawców co jest równoznaczne z ich skutecznością.