Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Agencja pracy tymczasowej / 4 marca, 2017 /

Rozmowa kwalifikacyjna jest sporym wyzwaniem dla osoby poszukującej zatrudnienia. Warto dobrze się do niej przygotować, aby zrobić jak najlepsze wrażenie i zdobyć upragnioną posadę.

Czy na pewno na elegancko?

Wiele osób zastanawiających się nad tym jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej myśli również o tym jak się na nią ubrać. Czy powinniśmy się zawsze ubierać elegancko? Wiele osób uważa, że tak. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakiej pracy zamierzamy się podjąć. Praca w biurze będzie wymagała eleganckiego ubrania się i warto to zrobić. Jeśli jednak idziemy na rozmowę o pracę na przykład do sklepu, restauracji, czy zakładu mechaniki samochodowej, to nie ma potrzeby bycia ubranym elegancko. Ubierzmy się ładnie i schludnie, jednak w miarę swobodnie, tak jak na co dzień większość z nas się ubiera.

Na co pracodawcy zwracają uwagę?

Przyszły pracodawca podczas rozmowy rekrutacyjnej zwraca bardzo często uwagę na to w jaki sposób się wypowiadamy. Sprawdza również to, czy informacje zamieszczone w naszym CV są prawdziwe. Może więc nas zapytać o różne rzeczy, na które powinniśmy znać odpowiedź. Kłamstwo więc się nie opłaca. Nasza postawa podczas rozmowy jest bardzo ważna, ponieważ liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie. Jeśli będzie dobre, to mamy sporą szansę na zatrudnienie.