Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Czym jest laminator?

Wyposażenie biura / 14 grudnia, 2020 /

Z dużą dozą prawdopodobieństwa niektóre osoby spotkały się takim terminem jak laminator. Zapewne nie jest to dosyć spotykane określenie. W tym momencie zapewne pojawia się pytanie czym jest to urządzenie. Otóż krótko mówiąc, laminator służy do laminowania materiałów drukowanych oraz karty plastikowe. Druga opcja jest dostępna zazwyczaj w przypadku nowoczesnych urządzeń. Zalaminowany materiał doskonale zabezpiecza przed zniszczeniem oraz wilgocią, ale również fałszowaniem, co jest naprawdę ogromną zaletą. Tego typu przyrząd wykorzystywany jest w różnego rodzaju instytucjach publicznych oraz biurach.

W jaki sposób działa laminator oraz co można zalaminować?

Działanie laminatora to proces polegający na powlekaniu materiału cienką folią. Czynność ta może być wykonywana przy pomocy kleju aktywowanego metodą dociskową, czyli na zimno oraz możemy wykorzystać zaawansowany sprzęt przemysłowy, czyli na gorąco. Laminatory obsługują w głównej mierze druki. Jednakże w nowoczesnych urządzeniach jest możliwość laminowania druku, co z pewnością spodoba się wielu osobom.

Laminator w formacie A4 oraz A3

Możemy wyróżnić urządzenia zabezpieczające arkusze papieru, które dzielą się na dwa formaty, a mianowicie laminator a4 a3. Laminatory w formacie A4 cieszą się zdecydowanie większą popularnością, ponieważ jest to powszechnie używany wymiar kartki papieru. Urządzenie w formacie A3 z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla architektów bądź budowlańców, którzy pracują przy projektach, wymagających zdecydowanie większego formatu.