Odziedzicz pracę

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy

Agencja pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej / 3 grudnia, 2016 /

praca

Niejednokrotnie pewne sytuacje życiowe zmuszają ludzi do znalezienia dodatkowej pracy, dzięki której będzie w stanie zarobić dodatkowe pieniądze, bądź na pewien okres spróbować swoich sił w innej kategorii zawodowej. Samo znalezienie podobnego zawodu jednak nie zawsze jest proste, a nawet do tymczasowych zajęć potrzebne są swoiste kwalifikacje, które nie każdy posiada. Wówczas do akcji wkracza agencja pracy tymczasowej. Jest to – w profesjonalnym znaczeniu – usługa pracy tymczasowej, której głównym zadaniem (bądź założeniem) jest delegowanie osoby trzeciej – prawnej lub fizycznej – do odpowiednich zleceń albo ofert dodatkowych.

Agencje pracy tymczasowej przede wszystkim służą pomocą zarówno firmom, jak również i osobom poszukującym zarobku, a także zajmują się doradztwem personalnym. Dzięki nim, pracę można znaleźć zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. W szczególności pomagają, gdy w grę wchodzi praca w niepełnym wymiarze godzin, chęć zdobycia nowego doświadczenia zawodowego, bądź praca od zaraz.

Osoby zatrudnione przez agencję najczęściej posiadają umowę na czas określony, bądź kontrakt o dzieło lub zlecenie. Agencje tymczasowej działają w Polsce od początków XXI wieku i są coraz bardziej popularne w szczególności pośród osób młodych.